a

Lorem ipsum dolor sit, consectetur iscing sed diam nonummy nibh euismo Lorem ipsum dolor sit, consectetur

@my_wedding_day

Wedding Details

Sunday, 05 November 2017
2:00 PM – 3:30 PM
Mas Montagnette,
198 West 21th Street, NY

+1 843-853-1810

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
  •  Ślub i wesele   •  Czy i kiedy warto wysyłać “Save The date”?
Czy i kiedy warto wysyłać "Save The date"?

Czy i kiedy warto wysyłać “Save The date”?

Organizacja ślubu i wesela to niełatwy proces, na który składa się mnóstwo elementów. Jednym z nich – niezwykle istotnym! – jest ślubna papeteria. W dobie Instagrama i Pinteresta coraz większą wagę przykładamy do najdrobniejszych detali. I bardzo dobrze, bo chociaż mogą wydawać się błahostką to mają ogromny wpływ na ostateczny rezultat, jakim jest ślub.

ZOBACZ: Najpiękniejsze zaproszenia ślubne: Soap Bubble

Papeteria ślubna MUSI być spójna. Zaproszenie lub Save The Date, do którego przejdziemy za chwilę, powinno być zapowiedzią naszego ślubu i wesela. Może nawiązywać do motywu lub koloru przewodniego, może zawierać element nawiązujący do imprezy.

Czym jest Save The Date?

Save The Date to nic innego, jak zawiadomienie gości o planowanym ślubie, jeszcze przed oficjalnym wręczeniem zaproszeń. Para Młoda może w ten sposób poprosić swoich gości o zarezerwowanie terminu i uwzględnienie go w swoim kalendarzu.

Save The Date można wysłać zarówno w tradycyjnej drukowanej formie, jak i w wersji elektronicznej, np. mailem lub sms’em (nie będzie to odebrane jako faux pas).

Kiedy warto wysłać Save The Date?

Nie każda Para Młoda decyduje się na rozesłanie Save The Date, chociaż można zauważyć, że od kilku sezonów trend zaczął przybierać na sile. Jest kilka sytuacji, w których taka forma zawiadomienia jest jak najbardziej uzasadniona.

 • DO ŚLUBU POZOSTAŁO NIEWIELE CZASU
  Niektóre pary decydują się na organizację ślubu w krótkim czasie, np. w kilka miesięcy lub w rok. Zanim zostaną dopięte wszystkie szczegóły może minąć trochę czasu, dlatego warto poinformować gości o dacie ślubu, a nieco później wysłać oficjalne zaproszenia ze wszelkimi szczegółami dotyczącymi uroczystości.
 • DATA ŚLUBU JEST NIEOCZYWISTA LUB MOCNO OBLEGANA
  Jeżeli ślub i wesele zaplanowane są np. w środku tygodnia lub w środku sezonu urlopowego – zdecydowanie warto poinformować o tym swoich gości wcześniej, tak by mogli na spokojnie załatwić wolne w pracy lub uwzględnić Waszą imprezę w swoich wakacyjnych planach.
 • GDY ZAPRASZAMY GOŚCI ZZA GRANICY
  Wysyłanie Save The Date jest również uzasadnione, gdy wśród zaproszonych gości znajduje się sporo osób zza granicy. Wcześniejsza informacja o dacie ślubu pozwoli im nie tylko zaplanowanie urlopu, ale również wcześniejsze zarezerwowanie lotów.
 • GDY PLANUJEMY ŚLUB WYJAZDOWY
  Save The Date ma również sens, gdy Para Młoda zdecydowała się zorganizować ślub za granicą. Taki wyjazd, nawet, gdy to organizatorzy pokrywają wszystkie związane z nim koszty, jest dla gości nieco bardziej skomplikowany, ponieważ najczęściej nie wystarczą dwa dni wolnego. Część gości może również chcieć wykorzystać okazję i zaplanować wtedy swój urlop.

Jak powinno wyglądać Save The Date?

Jeżeli motyw i kolor przewodni są już wybrane – zadanie jest nieco łatwiejsze. W takiej sytuacji możemy zlecić zaprojektowanie ślubnej papeterii i poprosić o przygotowanie w pierwszej kolejności naszego zawiadomienia. Jeżeli jednak nie wiemy jeszcze, jak ma wyglądać nasza uroczystość – warto postawić na prostotę. Elegancki papier i elegancki font (np. jak na zdjęciu obok) to coś, co obroni się zawsze.

Save The Date można przygotować również np. w formie magnesu, który goście będą mogli zawiesić na lodówce i który będzie przypominał im o nadchodzącym wydarzeniu. Opcji jest mnóstwo!

Zdjęcia: Instagram / @papertreestudio, @lauraelizabethdesign, @polkadotpaper

Skomentuj