a

Lorem ipsum dolor sit, consectetur iscing sed diam nonummy nibh euismo Lorem ipsum dolor sit, consectetur

@my_wedding_day

Wedding Details

Sunday, 05 November 2017
2:00 PM – 3:30 PM
Mas Montagnette,
198 West 21th Street, NY

+1 843-853-1810

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
  •  Ślub i wesele   •  Co z weselami w 2020 roku?
CO Z WESELAMI W 2020 ROKU?

Co z weselami w 2020 roku?

Temat ślubów i wesel nie schodzi z czołówki najgłośniejszych tematów. Razem z tracącymi cierpliwość parami młodymi czekamy również i my – cała branża ślubna, która przez sytuację epidemiologiczną, nie tylko w kraju, ale na całym świecie, została całkowicie unieruchomiona. Rząd na początku maja zapoczątkował odmrażanie gospodarki, otwierane są restauracje, galerie handlowe, salony kosmetyczne i fryzjerskie. Niestety branża ślubna jest ciągle lekko pomijana.

ZOBACZ: CZY I KIEDY WARTO WYSYŁAĆ “SAVE THE DATE”?

Co z weselami w czerwcu?

Oczywiście trwają prace nad przygotowaniem wytycznych dotyczących ślubów i wesel, niestety na ten moment nie brzmią zbyt optymistycznie…

– MR prowadzi konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki. Przygotowujemy je we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. (…) W ten sposób przygotowujemy się do 4. etapu odmrażania kolejnych sektorów polskiej gospodarki, który planowany jest na początek czerwca – czytamy w dzisiejszym komunikacje gov.pl.

Na ten moment organizowanie wesel jest zabronione, ale dla czerwcowych par młodych pojawiło się małe światełko w tunelu. Małe dlatego, że prawdopodobnie od 1 czerwca będzie możliwe organizowanie wesel, ale tylko do 50 osób, nie wliczając obsługi. Z jednej strony jest to świetna informacja, bo to znaczy, że branża ślubna zaczyna powoli ruszać, a pary młode będą mogły ze swoimi gośćmi bawić się na przyjęciach weselnych, z drugiej strony w dalszym ciągu nie ma rozwiązania dla tych par, które planują duże wesele.

Źródło: Facebook / Polskie Stowarzyszenie Branży Ślubnej

Na grupach ślubnych widać coraz większe zdenerwowanie i irytację, pojawia się coraz więcej postów o tym, że w jaki sposób z 200 zaproszonych osób miałoby zostać wybranych 50 szczęśliwców, którym będzie dane bawić się na weselu. Można tylko domyślać się, że większość wesel zostanie odwołana lub przełożona na inny termin, z wyjątkiem tych, które od początku miały być małe i kameralne.

Źródło: Facebook / Polskie Stowarzyszenie Branży Ślubnej

– Realizujemy coraz więcej testów, zawsze tam gdzie są potrzebne. W związku z tym, ze sytuacja epidemiologiczna się poprawia Ministerstwo Zdrowia zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników. Dokładne wytyczne dotyczące reżimu sanitarnego przygotuje Główny Inspektor Sanitarny – mówił na konferencji wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

O jak najszybsze odmrożenie branży ślubnej walczy m.in. Polskie Stowarzyszenie Branży Ślubnej, które wystosowało dwa pisma widoczne w artykule.

Ministerstwo zapowiada, że zwiększenie liczebności osób na weselach będzie zależne od ilości zachorowań. Jeżeli po “uruchomieniu” małych wesel nie będzie wzrostu zachorowań – będą mogły odbywać się większe imprezy rodzinne.

Czy czerwcowe wesela mają szansę się odbyć?

Małe przyjęcia – tak. Duże wesela w dalszym ciągu stoją pod znakiem zapytania i spędzają nam sen z powiek.

Myślę, że zwiększenie liczby osób na weselach może być możliwe dopiero pod koniec czerwca lub na początku lipca. Mam jednak nadzieję, że nastąpi to wcześniej i pary młode będą mogły się cieszyć często planowanym od wielu miesięcy ślubem, a my – branża ślubna – będziemy mogli wrócić w końcu do pracy… A tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak śledzić kolejne komunikaty i konferencje prasowe…

ZOBACZ: DLACZEGO PANNY MŁODE REZYGNUJĄ ZE SWOICH WYMARZONYCH KREACJI?


JEŻELI POTRZEBUJECIE POMOCY W ORGANIZACJI LUB PRZENIESIENIU ŚLUBU I WESELA – ODEZWIJCIE SIĘ DO NAS! Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAJMIEMY SIĘ WASZYM WIELKIM DNIEM! BĘDZIE PIĘKNIE, TO PEWNE!

Skomentuj