a

Lorem ipsum dolor sit, consectetur iscing sed diam nonummy nibh euismo Lorem ipsum dolor sit, consectetur

@my_wedding_day

Wedding Details

Sunday, 05 November 2017
2:00 PM – 3:30 PM
Mas Montagnette,
198 West 21th Street, NY

+1 843-853-1810

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Instax na wesele – dlaczego to świetny pomysł?

Aparaty do fotografii natychmiastowej powróciły w wielkim stylu i z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Klimatyczne fotografie – trochę w stylu retro – mogą być świetną pamiątką nie tylko z wakacji, ale również z niejednej imprezy. Coraz częściej spotykamy je również na weselach. I wcale mnie to nie dziwi, bo album wypełniony polaroidami może być świetną pamiątką z wesela.

ZOBACZ: [WYWIADY MIZZLE] Ksis: Chcemy, żeby każda z naszych Klientek czuła się jak księżniczka

Dlaczego Instax to idealny gadżet na przyjęcie weselne?

  • Zdjęcia są wywoływane od razu – goście mogą wklejać je do księgi gości albo zabrać ze sobą, jako pamiątkę z wesela,
  • Instax ZAWSZE cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a goście chętnie robią sobie zdjęcia,
  • Aparat jest bardzo prosty w obsłudze, a wymiana kasetki z wkładami zajmuje dosłownie kilka sekund,
  • Sam aparat jest stosunkowo niedrogi, np. najpopularniejszy Instax Mini 9 kosztuje około 260 złotych, a najnowszy Instax Mini 11 – około 340 złotych.

instax jako alternatywna dla fotobudki?

Wiele par decyduje się na Instaxa jako alternatywę dla fotobudki. Czy jest to dobry wybór? Moim zdaniem niekoniecznie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Instax nie zdubluje nam zdjęcia – a przynajmniej nie podstawowe modele aparatu. Fotobudka ma tę przewagę, że każdy z gości może dostać własną kopię zdjęcia, dodatkowo może dostać ją również para młoda. W przypadku aparatów do fotografii natychmiastowej, a w szczególności, gdy nikt nie czuwa nad zabawą, goście bardzo często zapominają o pamiątkowym zdjęciu dla pary młodej. Czy jest w tym coś złego? Nie, pod warunkiem, że aparat nie miał być wykorzystywany do tworzenia księgi gości.

A jeżeli już decydujecie się na to, by Instax zastąpił gościom fotobudkę – jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Po pierwsze – z pewnością przyda się osoba, która będzie czuwać nad przebiegiem zabawy. Powinna zachęcać gości do robienia zdjęć, przypilnować by jedno z nich trafiło do księgi gości, a w przypadku osób starszych – wytłumaczyć działanie “gadżetu” lub wykonać zdjęcie. Ufff… I to jest jeden z tych aspektów, w którym zdecydowanie wygrywa fotobudka. Bo przecież chcemy, aby na weselu wszyscy goście dobrze się bawili – tym bardziej świadkowa, świadek, brat czy siostra.

Po drugie – warto przygotować instrukcję. Nie każdy miał do czynienia z takim aparatem, dlatego warto wyjaśnić sposób działania i co ważne – sposób wymiany wkładów.

Po trzecie – jeden aparat może nie wystarczyć. W przypadku większego wesela warto zapewnić gościom dwa lub nawet trzy aparaty. Nie trzeba od razu ich kupować – istnieje wiele firm, które je wynajmują. A jak już jesteśmy przy wynajmowaniu aparatów – jeżeli potrzebujemy kilku sztuk to zdecydowanie warto. Jeżeli jednak wystarczy nam jeden – najlepiej go kupić, gwarantuje Wam, że przyda się jeszcze wielokrotnie i będzie hitem niejednej imprezy.

Po czwarte – trzeba zadbać o odpowiednią ilość wkładów. Jak można to przeliczyć? Najlepiej przygotować się na 2 zdjęcia na parę. W przypadku 50 par przyda się co najmniej 100 zdjęć. Opakowanie z 2 kasetkami (20 sztuk zdjęć) kosztuje około 60 złotych. Koszt 5 opakowań to około 300 złotych.

Po piąte – warto zadbać o gadżety do zdjęć. Goście uwielbiają wszelkiego rodzaju wąsy i okulary na patyku!

Polaroidy z wesela

Jak można wykorzystać Instaxa na weselu? Opowiem Wam na przykładzie naszego ślubu. Chwilę przed wielkim dniem wpadłam na pomysł, że fajnie byłoby zrobić dodatkową fotorelację – właśnie przy pomocy Instaxa. Założyliśmy sobie, że chcielibyśmy wypełnić cały album właśnie polaroidami. W dniu ślubu aparat przejął mój brat, dzięki czemu mamy zdjęcia i z przygotowań w domu, i naszych gości na weselu, i sporo selfie ze znajomymi. Na weselu i poprawinach zrobiliśmy około 100 zdjęć. Kilka osób poprosiło o zrobienie im zdjęcia, które będą mogli zabrać ze sobą, z czym nie było problemu, ale jako, że mieliśmy również fotobudkę – większość gości “zadowoliła się” zdjęciami właśnie z fotobudki.

Co myślicie o Instaxie na weselu? Planujecie taką atrakcję czy niekoniecznie?

Skomentuj